6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

Canon EOS 400D a ERR 99

18 Komentáře

Dobrý den, už několik dní mě trápí chyba na mém 400Dčku. Nemohu využívat interní blesk, vždy když chci zaostřit tak to neostří a po pár zmášknutích spouště to vypíše chybu err 99. Nevíte co s tím může být? Ted sem četl že by to mohli dělat i objektivy jiných značek... zatím sem to zkoušel s sigmou a tamronem.. takže až budu doma zkusím nějakej canon objektiv

18 Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Zdravím, postihlo mě to u

Obrázek uživatele czmax

Zdravím, postihlo mě to u mého EOS 100D taky. Loni jsem měl chybu 100, pak jsem zjistil, že se rozsypaly lamely závěrky, foťák putoval do AWH, samozřejmě se to stalo po záruce, po opravě zase fungoval. Nenafotil jsem ani 1000 snímků a vyskytla se chyba 99. Pomůže jen vypnout, trošku zatlačit na SD kartu, ani se nemusí vyndávat, zase zapnout a chvilku fotí. Ale je to ke vzteku, vypláznout 3500 za opravu a pak se to zase podělá. Mezitím jsem si koupil 60D a byl jsem rád, když ten původní šel opravit, že nebudu muset přehazovat objektivy a dýl mi to vydrží, ale mám prostě smůlu.

já mám v doma ještě záložní

Obrázek uživatele demoniaco

já mám v doma ještě záložní 350D tak to v neděli prubnu na ní, budu ho moc nerad vracet byl za skvělou cenu! Nic méně věřím že to v těle není

zdravím kolegy ve zbrani!

Obrázek uživatele demoniaco

zdravím kolegy ve zbrani! dnes mi přišla Sigma 75-300 a s mým tělem 400D si nechce povídat, pročetl jsem si rady a šmirglem rozhodně kontakty drhnout nebudu když s druhou Sigmou 24-70 a Canon 50 F1,8 funguje normálně

Jiné tělo bych si zkusil

Obrázek uživatele martinkamin

Jiné tělo bych si zkusil půjčit.

jsem doma, jebnul jsem

Obrázek uživatele demoniaco

jsem doma, jebnul jsem objektiv na 350D a funguje úplně bez problémů, takže si prostě jen nerozumí z tím čtyřstovkovým typem Canonu

já mám v doma ještě záložní

Obrázek uživatele demoniaco

já mám v doma ještě záložní 350D tak to v neděli prubnu na ní, budu ho moc nerad vracet byl za skvělou cenu! Nic méně věřím že to v těle není

Zdravím, jen Vám sdělím můj

Obrázek uživatele pe.ek

Zdravím, jen Vám sdělím můj příběh s errorem 99. Mám Canon 1000D a při focení se mi začal objevovat Error 99, téměř každá druhá fotka nebyla uložená a přístroj napsal jen error 99, takže fotit se moc nedalo. Krátkodobě pomáhalo jen otevření a zavření dvířek od karty. Vyzkoušel jsem formátovat kartu, vyměnit objektiv, baterii, očistit kontakty tvrdou gumou, aktualizovat firmware. Nic nepomohlo a po dalším focení přestal fungovat displej a v hledáčku místo hodnoty clony svítilo neustálo "Busy". Dál už se nedalo nic dělat (bez displeje), proto foťák putoval poštou do AWH servisu, kde mi jej opravili, aktualizovali firmware, přestože jsem neposlal záruční list byla oprava provedena jako záruční s cenou 0,-Kč i s poštovným. Celá oprava i s cestováním poštou netrvala déle než 5dní. Na to, že jsem už Canona odepsal, tak to skončilo více než dobře.

Mam 400d a tuto zpravu mi to

Obrázek uživatele carla_d

Mam 400d a tuto zpravu mi to psalo, kdyz jsem pouzivala objektiv, ktery byl puvodne od analogu. Obcas vyfotil, obcas ne. Poridila jsem si 50/1,8 a uz mi to chybu nikdy nenapsalo. Podle toho soudim, ze toto zpusobuje jen nespravny objektiv. A jak spravne bylo napsano: spatna komunikace mezi objektivem a telem. Kontakty.

 Mňa tento istý problém začal

Obrázek uživatele Martinko_Egres

 Mňa tento istý problém začal trápiť s mojim bývalým foťákom (300D) minulé leto, sem tam keď som fotil mi vyhodilo Err 99 a musel som ho reštartovať. Neskôr som musel vypnúť foťák vybrať baterky, dať ich tam a znovu ho zapnúť a potom to už zblblo tak, že  sa nedal vôbec používať. Čítaním na nete som zisitl že Err 99 je chybový kód označujúci internú chybu systému, no to mi nič nevravelo, zisťoval som ďalej a dočítal som sa, že to môžu spôsobovať neoriginálne nedostatočne nabité baterky. Tak som ich nabil na plno a nepomohlo. Ďalej som čítal že tento problém vzniká aj pri zlom kontakte tela s objektívnom, niekto radil aby som kontakty na tele, ako aj na obejtívoch prešiel šmirgľom, že mohli zoxidovať, ale ani to nepomohlo, neskôr som sa dočítal, že to môže byť spôsobené tiež takým malím kolíčkom, ktorý sa nacháza v tele pod tlačítkom, ktorým sa odisťujú objektívy, že tento kus plastu zabezpečuje to, aby bolo zrkladlo po sklopení na správnom mieste, rozobral som teda delý foťák, no žiadny kolík tam nebol, keď som ho poskladal, tak už nefungoval vôbec, a nechcel vypáliť ani blesk, tak rozhodne neodporúčam rozoberať ho, aj keď to vyzerá ako hračka, radšej to zaniesť do servisu, ja som ho (300D) hodil do postele a kúpil 400D s ktorou som spokojný nad mieru, 300D sem tam používam na vymazávanie fotiek na nejakej akcií- ja fotím, kamarát na ňom vymazáva neostré fotografie.

RE: Canon EOS 400D a ERR 99

Obrázek uživatele martinkamin

Když nám napíšete přesně s jakými objektivy to dělá, tak zkusíme popátrat :)

Martin Kamín

Ahoj přátele fotografové,

Obrázek uživatele jarekdc

Ahoj přátele fotografové, nemám 400, ale 1000D a err99 už se mi objevil také... Jsem z toho celkem špatnej......  Zkusil jsem několikero mých zavedených skel, dělá to dá se říci u všech.... Jednu baterii mám originál, druhou neoriginá, dělají to obě dvě.... Karty SD naformátované, chvíli to fotí , tak cca 10 snímků a pak KO, Err99 je noční můra... Zítra jedu do Škodovky bo k Procházkovi (bo Pazderovi) naproti, do Vodičkový, tak snad se k tomu nějako vyjádří.....

Jinak tedy nevím co s tím.... Připadá mi, že mechanika v přístroji se chová normálně, zrcátko i závěra mají normální zvuk, tedy mi nepřipadne, že by to bylo nějak špatně...  tak tedy nevím, proč toto dělá....

Jarda Klíma

 

 A zkoušel jste očistit

Obrázek uživatele pepavasa

 A zkoušel jste očistit kontakty na objektivech a na tělě foťáku, tak, jak to radí na internetu

Err 99 může být ledas čím, u

Obrázek uživatele jarekdc

Err 99 může být ledas čím, u mé 1000D to byl jakýsi plošný spoj bo destička, fotoaparát jsem odnesl do Vodičkové panu Pazderovi, sic to trvá chvilku (cca 2 měsíce), ale oprava by měla stát cca 2 tis Kč, tedy na základě cca 1 týdenní diagnostiky.... Kontakty ani nic podobného to tedy rozhodně nedělá, bohužel je to fotoaparát cca 4 měsíce po skončení záruky, což zamrzí....

Takže pokud se s tímto setkáte, radši vyhledat odborníka, a třebas zaplatit za diagnostiku než se s tím trápit.... Ve chvíli, kdyby cena opravy přesáhla cenu řekněme zánovního těla, řešil bych koupi jiného těla.

Jarda, jaroslavklima.cz

RE: Canon EOS 400D a ERR 99

Obrázek uživatele JMM

No dělá to se všema objektivama

Canon EF 50mm f/1.8

Canon EF 100mm f/2.8 macro usm

Sigma 18-50 f/2.8 ex dc

Tamron 70-300 f/4.0-5.6

RE: Canon EOS 400D a ERR 99

Obrázek uživatele martinkamin

Jedná se o  chybu komunikace mezi tělem a objektivem. Pokud bám to dělají všechny skla, viděl bych problém  v tělu. Na vašm místě bych udělal toto:

0. vyzkoušel bych další 3-5 skel, abych vyřadil chybu ve skle

1. pokud je v záruce, poslal bych to v rámci záruční opravy do servisu

2. pokud nejde uplatnit záruka pak do servisu AWH.cz

 

A teď mě ještě napadá: očistil bych kontakty. někdy stačí málo a komunikace se nemusí zdařit a pokud to dělá na ostření, pak to může souviset s ostřícícm "fousem" na bajonetu. Zkusil jste to?

Shodou okolností jsem si dnes

Obrázek uživatele Milos Hrdlicka

Shodou okolností jsem si dnes z AWH přinesl opravenou EOS 40D (ne 400D), která mi hlásila naprosto stejnou chybu - Error 99. V AWH mi přijímací technik řekl, že se jedná o vadnou závěrku -něco jako pokroucenou.. Údajně je závěrka dělaná tak, že má být přišroubována třemi šroubky a ve výrobě došlo k chybě a jsou tam jen dva. Časem tedy dojde k jejímu uvolnění, následnému zkroucení a zablokování. Vyměnili mi závěrku a zdá se, že je vše v pořádku. Jo - prý to montují tak, jak to má být - na tři šroubky :-) Pokud ti to zlobí se všemi skly, tipoval bych, že to bude stejný problém i kdy se jedná o jiné tělo. Miloš Hrdlička

Canon EOS 400D a err 99

Obrázek uživatele JMM

Hmm zajímavé, ale skoro rok tu šlo v pohodě. Taky se mi zdá, že protiprachovj filtr dělá trochu jinej zvuk než kdysi.

Pokud by se jednalo o tu závěrku, což je u AWH asi 4000,- není co řešit, prostě foták poputuje do Francie (pixmania.cz) a budu to muset prostě bez focení pár dní (tipuju tak 1-2 měsíce) vydržet :-(

Pixmanie je na reklamace skvělá

Obrázek uživatele martinkamin

Já jsem před 4 lety kupoval u nich DVD přehrávač za 2000. Když se po 3 měsících pokazil, poslal jsem jej na reklamaci. Tu nevyřídili do 30 dní, tak jsem řekl, že podle našich zákonů mi buď mají vrátit peníze nebo dát nové zboží. Poslali nové zboží. Za měsíc mi  z továrny přišel stejný DVD přehrávač podruhé jako náhrada za neopravený :) Já jsem byl docela spokojený.