6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

Canon Speedlite 600EX-RT

2 Komentáře

Chci si pořídit svůj první blesk, a protože nemám s focením přídavného blesku žádné zkušenosti, obracím se touto cestou na členy CANONKKUBU s prosbou o radu. Mám fotoaparát CANON EOS 550D a používám objektivy: EF 70-200mm f/2.8L USM; EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. Rád bych zkusil fotografovat krasobruslení a parkurové skákání koní v ne zrovna dobře osvětlených halách. Může mi někdo poradit, jestli je tento blesk k mému focení dobrý, nebo jen investuji peníze do blesku, který mi toto focení stejně neumožní? Děkuji Bačus

2 Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

A ještě dodám, že to, jestli

Obrázek uživatele martinkamin

A ještě dodám, že to, jestli budečš mít 580 EX nebo 600EX RT nemá na to, co jsem napsal vliv.

Focení s bleskem v

Obrázek uživatele martinkamin

Focení s bleskem v hale...parkur... Ahoj Bakusi. Tvůj dotaz zkusím zodpovědět, ale budu při tom spíše doporučovat, jinak bych měl 1000 otázek, co přesně chceš fotit... 1. neočekávej, že blesk dožene, co na světle chybí v hale! 2. krasobruslení a koně jsou náročné disciplíny zejména na čas (takže potřebuješ se dostat pod 1/500 a to s bleskem nemůžeš (ANO, můžeš, ale za cenu použití HSS, ale to se rovná prudkému poklesu výkonu 3. na focení na dálku tedy 70-200 ani ve verzi 2.8 nepoužiješ 4. 17-55 ano, do vzdálenosti cca 4-5 metrů se dá to doblejsknout i na TTL a plný výkon, ale na každé zdvojení vzdálenosti, klesá jeho výkon 2x, takže na 3 metrech seš na 1/8 výkonu... realita všedního dne

Takže tolik pro začátek. A nebo větší světla (myslím nesystémové blesky) , ale to už je produkčně asi náročnější. Ale podle toho, co píšeš bych ti doporučil spíše kurz, máme teady na Canonklubu focení s bleskem systémovým. Viz http://www.canonklub.cz/fotoexpedice-skoleni-kurzy/naucte-se-fotografova...