6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

Převádění formátu z RAW do Tiff

3 Komentáře

Zdravím. Chtěl bych vědět v jakých programech nejraději převádíte formáty fotografii. Ja požívám zoner, ale není to úplně ok.

 

3 Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Prevod z Rawu do tifu je

Obrázek uživatele Foldyna

Prevod z Rawu do tifu je nekonecne tema. I mne to dostihlo a pokud se tim budete zabyvat hloubeji prijdete k nazoru (snad), ze nejlepsi je vzdy to original. Pri konverzi jsem skousel vse co mi bylo dostupne, a nebylo toho malo. Venoval jsem tomuto problemu dost casu a tak, rad bych zduraznil ze na konec, jsem vyskousel i original software od Canonu Digital Photo profesional (DPP). Byl jsem prekvapen co se s tim da udelat z Rawu. Mnozi tento program neuznavaji a tvrdi ze je to nedokonale, ale spracovani rawu se mi nepodarilo v jinem programu tak kvalitne spracovat jako v DPP. Preji Vam mnoho uspech v praci v Dpp. Urcite budete spokojeny.

zzdravim,   mozem len

Obrázek uživatele zadow

zzdravim,

  mozem len potvrdit Vasu skusenost. Osobne som skusal mnozstvo roznych programov. Teda hadam vsetky dostupne volne pod linuxom, nakolko 98% svojej prace robim pod linuxom. Pri vsetkych programoch som vsak narazil na jeden a ten isty problem - color management. Pri porovnavani vysledkov vystupov z jednotlivych programov, som musel skonstatovat, ze original DPP je najlepsi. Mozno nema tolko moznosti grafickych uprav, pohodlnost ovladania tiez nie je idealna, ale ma ten jediny spravny color management. Skoda len, ze neexistuje nativna verzia pre linux, v tomto by sa mohol Canon konecne prebudit a zacat podporovat linuxove systemy a tiez aj zacat pouzivat MASS Storage protokol, namiesto PTP, na prenos fotiek z fotaku do pocitaca. DPP pod linuxom spustam cez wine ale zial trochu nestastne sa zobrazuje fotka pri zobrazeni "Fit to window", ale da sa to prezit.

  Snad by som este posmenul program Bible (http://bibblelabs.com/), s ktorym nemam osobne skusenosti, podla dokumentacnych videi vsak vyzera vynikajuco a nativne by mal podporovat vsetky Canon zrkadlovky. Je to ovsem plateny program. Ak s nim mate niekto skusenosti, aky je color management v bible? Pouziva original Canon icc profily pre danu zrkadlovku?

Diky.

souhlasím s zadowem. 1. Pro

Obrázek uživatele martinkamin

souhlasím s zadowem.

1. Pro linux - bída a utrpení, jen Bibble pro to umí a za ty peníze to není špatné, jenže programátoři jsou nějaká malá firma, takže někdy trvalo 1/2 roku,než podle slibů vydali novou verzi (konkrétně 5).

2. na Windows jsem používal Biibble Pro (licence za stejné peníze pro Linux i Windows - velká výhoda), pak DxO ,ale mě to nesedlo a nakonec jsem zkončil u Lightroomu, protože mi to přijde jako univerzálnější a lepší varianta - a má opravdu lepší integraci s Adbe produkty.

Co se týče obecných zkušeností tak Bibble Pro je NAPROSTO nejrychlejší konvertor do TIF, JPG, myslím že asi 10x rychlejší než Lightroom! Je taky rychlý na ovládání a jeho základní funkce jsou dostačující, navíc umí otevřít více souborů a ve zvětšení 1:1 je otevřít vedle sebe na určeném místě a to je fine, pokud srovnáváte třeba ostrost snímků. Co se týče kvality výstupů (vytažení stínů a detailů), na internetu je spousta recenzí a srovnání, jenže jak se verze přelévají jedna přes druhou, není snadné vybrat.