6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

Canon EF 400mm f/5,6 L USM

3 Komentáře

Ahoj všem příznivcům.

Máte někdo zkušenosti s tímto objektivem? Jaké?

Také jsem se chtěla zeptat, kde je tady k nahlédnutí katalog objektivů - Objektivy Canon? Katalog fotoaparátů vidím, reklamní banner na objektivy ale nikam nevede.

děkuji, NadaK2

3 Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Zdravím. Tento objektiv jsem

Obrázek uživatele martinkamin

Zdravím.

Tento objektiv jsem původně chtěl koupit od nějakého Slováka na inzertát, ale nakonec mi vyšel o 10000 levnější, když jsem si jej koupil v USA (i se clem i s DPH).

Sklo doporučují všichni, kdo fotí nerychlé scény venku, není úplně světelné, ale i na plnou díru se s ním dá fotit ostře. Navíc v kombinaci s KENKO trafem dává úžásné výsledky, když máš APS-C, tak se dostaneš na 900 mm, což při světelnosti 8 je fantastická věc. Takže ano, pokud nemáš na 500 L IS 4, tento stojí cca 25000 a je to výtečné sklo.

Oceňuji i to, že je lehký a malý (skladný).

Martin

Ahoj Romane, děkuji za

Obrázek uživatele NadaK2

Ahoj Romane,

děkuji za odpověď.  Také zvažuji nákup v USA, jen nevím, z jakého e-shopu. Uměl bys mi nějaký doporučit?

Fotím na FF i crop, takže jeho vlastnosti a hlavně těch 900 bude bomba. Pro mne je rozhodující  cena ( pro koho dnes není?) i hmotnost objektivu, už ted tahám 10 kg v batohu. Nějak nerozumí té ceně, na MEGAPIXELu je cena  za CANON EF 500 mm /4  IS USM 169 990 Kč s DPH. Nespletl ses? Právě cena mi přišla přijatelná v poměru k jeho kvalitám, rozměru i váze.

NadaK2

... už vím, měls na mysli sklo 300/4 L IS USM, pak ta cena odpovídá. Ohledeně tohoto rozhodování, zda 300/4 nebo 400/5,6 mám právě více a lepší doporučení na tu 400/5,6.  NadaK2

 Nespletl ses? Právě cena mi

Obrázek uživatele martinkamin

 Nespletl ses? Právě cena mi přišla přijatelná v poměru k jeho kvalitám, rozměru i váze.

Ahoj, jasněže spletl :) , hovořil jsem o 400 mm 5.6 L, je lehký, skladný a pro začátky vyhovující. V ČR stojí moc a i v USA jsem na něj čekal měsíc :(