6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

4 Komentáře

Chci se více věnovat fotografii ptactva a rozmýšlím se mezi 100-400 a 400. Již mám 80-200/2.8L a 200mm je i na APS-C málo, takže stejně bych se pohyboval někde mezi 350-400mm. Takže řeším význam IS - stativ mám kvalitní a 400mm prime je podle jiných fór docela pohodlný i na fotografování z ruky.

Řešili jste někdo podobné dilema? Nebo máte někdo zkušenosti s těmito objektivy, co se týče fotografování ptactva?

Díky

4 Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Pokud budeš brát objektiv se

Obrázek uživatele martinkamin

Pokud budeš brát objektiv se stabilizací (IS), pak bych si zvolil takový, který umí vypínat jeden z gyroskopů, stabilizace pak funguje pouze vertikálně - pro letovky nejlepší. Má totřeba 70-300 f/4-5.6 L IS USM

Ahoj, toto dilema jsem řešila

Obrázek uživatele NadaK2

Ahoj, toto dilema jsem řešila vloni. Nejvíce mne lákala pevná 300/2,8, ale cena tohoto skla je tak vysoká, že jsem od něj upustila. Pak jsem dlouze váhala, zda zmíněnou 100-400 nebo pevné sklo 400/5,6. Vyzkoušela jsem si oba kousky v prodejně, z ruky si vyfotila referenční fotky a doma u počítače jsem zklamaně koukala na výsledky testu focení z ruky. Nekoupila jsem tehdy ani jeden. Cca po půl roce jsem na workshopu focení dravců viděla, jak se ze stativu fotí pevným sklem a výsledek byl nesrovnatelně lepší. Jelikož fotím také letadla, v pohybu, tak jsem nakonec kvůli kresbě koupila pevnou 400/5,6. Moje osobní zkušenost je taková, že při focení z ruky dlouhým sklem mám tak max 20% nafocených snímků ostrých, při focení ze stativu je jich přes 50%. Pokud chceš mít univerzální sklo na cesty, pak 100-400, pokud dáváš přednost ostré kresbě, pak pevnou 400. Je relativně levná, ostří rychle.  Nevím, zda ti to pomůže v rozhodování, vyzkušej si obě skla někde na prodejně a uvidíš. Naďa

Ahoj Naďo, díky za komentář.

Obrázek uživatele g-foto

Ahoj Naďo, díky za komentář. Teď ještě hážu okem po kombinaci stabilizovaná 300/4 + 1.4x TC. Pořád prolézám fóra a ne a ne se rozhodnout. Na druhou stranu, fotil bych většinou z toho stativu, kde bych stejně měl stabilizaci vypnutou. A ano, na tom ohnisku 400mm vyžaduji nejlepší možnou kresbu, proto si nekupuji levnější sigmu x-500. Na nějaký ten sport/koncerty mi stačí 80-200/2.8L na cropu. No ještě, že to nekupuji brzo, ale až v létě, jinak bych asi nespal kvůli nerozhodnosti :-D

http://forum.photomecan.eu/vi

Obrázek uživatele uray